Reportáž z EDH turnaje z neděle 29.5. 2011

Články o EDH, zprávy a diskuze o úspěších a neúspěších při hraní EDH a reportáže z turnajů

Reportáž z EDH turnaje z neděle 29.5. 2011

Příspěvekod Charmer » 03 čer 2011, 17:18

It's not getting what you want, it's wanting what you've got.
Uživatelský avatar
Charmer
Site Admin
 
Příspěvky: 80
Registrován: 21 bře 2010, 21:50

Re: Reportáž z EDH turnaje z neděle 29.5. 2011

Příspěvekod Kacer-Donald » 04 čer 2011, 17:32

Ad. pravidla pro duely: 30 životů už by se mohlo chytit, při hře proti zelenáčovu kontrollu a proti skythirixům aneb "já mám 40 životů a ty 10" je to hodně znát a změna je potřeba.
Strip mine a life from the loam mi zas tak super nepřijde, jednak se musí obě karty sejít na ruce a jednak se dá lehce vycounterovat relic of progenitus nebo příšerama co dávají manu / rampant growth
V turnaji mi spíš vadila kombinace mana vault + skithyryx, pomocí které na vás "čumí" skithyryx už ve 2. kole a přitom stačí si jen líznout vault . . . To že se strip minou dá odpálit i basic land je sice moc hezký, ale v 99% případů se používá proti otravným nonbasicům a pořád je to karta za kartu a ztráta tempa pro oba. Navíc alternativa v podobě wastelandu stojí okolo 1200, takže o důvod víc proč stripku nechat. Na legacy je jasný, že je banned, když můzeš hrát v decku 4 strip mine a 4 wastelandy, ale 1 karta v jednokarťáku je trochu jiný kafe.

Co se týče banlistu, určitě bych zařadil Mind twist - (zahoď ruku a jdem na další") viz report. Tahle karta má ban ve french EDH banlistu a na MWS EDH turnajích. Prostě "zahoď ruku, prohráls" kartu tu fakt nechci.
Kacer-Donald
 
Příspěvky: 29
Registrován: 05 dub 2011, 10:09

Re: Reportáž z EDH turnaje z neděle 29.5. 2011

Příspěvekod Jacomo » 06 čer 2011, 14:24

Nebyt moji hloupe chyby proti Urilovi, tak jsem v top 9 byl :D Ale to je jedno, jdeme na pravidla:

Nastavovani zivotu - Myslim, ze by to bylo vhodne, prece jen 10 zivotu je dost malo, se zvysenim by se opravdu dal pouzit jako leceni, takze nejsem proti. Ale jelikoz jsem byl jednim z vitezu z prvniho kola tak nejsem ani pro.

30 zivotu/vic jedaku - Urcite dobra vec. Jiste, najdou se situace, kdy clovek proste skonci na min nez deseti zivotech (me zustali v prvnim kole pouhe 2), ale to patri ke hre.

Nekonecna komba - Vybornej napad s tim nemoci si pridat kolo v extra kole, to bych rozhodne podporil. A i to omezeni nekonecnych komb na jedno za kolo, to je tak akorat.
Jacomo
 
Příspěvky: 9
Registrován: 25 říj 2010, 09:29

Re: Reportáž z EDH turnaje z neděle 29.5. 2011

Příspěvekod Charmer » 06 čer 2011, 14:49

Kacer-Donald píše:Ad. pravidla pro duely: 30 životů už by se mohlo chytit, při hře proti zelenáčovu kontrollu a proti skythirixům aneb "já mám 40 životů a ty 10" je to hodně znát a změna je potřeba.


Tak jak to pises, to vypada, ze "zmena je potreba, abych vic vyhraval" :) A to nemluvim o tom, ze ten tvuj Rafiq si racenul Skythirixe polozeneho pres Mana Vault. Takze co presne je tady "potreba" :)? Hlavni duvod pro 30 zivotu je trochu pritlacit ke zdi komba a podporit aggro.

Strip mine a life from the loam mi zas tak super nepřijde, jednak se musí obě karty sejít na ruce a jednak se dá lehce vycounterovat relic of progenitus nebo příšerama co dávají manu / rampant growth


Tady neni uplne dulezite, co ti "prijde" nebo "neprijde" (ve smyslu pocitu). Pokud jsi jeste neprohral na odstrel basic landu Strip Minem v prvnich par kolech, pripadne na engine Strip Mine + LftL, tak jsi sice stastny clovek, ale soucasne je pak jasne, ze nechapes, jak "skvele" to je prohrat zrovna takto, kdyz to souperi dojde. Aneb syty hladovemu neveri. Na nasem watchlistu uz tyto karty byly, a pokud jsou uz nejak upraveny i nekde v zahranici, bral bych to jako podpurny argument, i kdyz zrovna tvymu baliku zeme chodi dobre.

V turnaji mi spíš vadila kombinace mana vault + skithyryx, pomocí které na vás "čumí" skithyryx už ve 2. kole a přitom stačí si jen líznout vault . . . To že se strip minou dá odpálit i basic land je sice moc hezký, ale v 99% případů se používá proti otravným nonbasicům a pořád je to karta za kartu a ztráta tempa pro oba. Navíc alternativa v podobě wastelandu stojí okolo 1200, takže o důvod víc proč stripku nechat. Na legacy je jasný, že je banned, když můzeš hrát v decku 4 strip mine a 4 wastelandy, ale 1 karta v jednokarťáku je trochu jiný kafe.


To je sice vsechno hezky, ale problem Strip Miny v duelech je presne ten random-win faktor, o kterem se rozepisujes v pripade Mind Twistu.

Co se týče banlistu, určitě bych zařadil Mind twist - (zahoď ruku a jdem na další") viz report. Tahle karta má ban ve french EDH banlistu a na MWS EDH turnajích. Prostě "zahoď ruku, prohráls" kartu tu fakt nechci.


No, mam vyzkousene, ze se da vyhrat hra i po Mind Twistu, rozhodne to neni pokazde automaticky win, zvlast pokud neprijde dost akcelerace. Nicmene bych Mind Twist klidne strihnul, na Mind Shatter je jeste o jeden tutor vic, takze ma vyhodu i nevyhodu.
It's not getting what you want, it's wanting what you've got.
Uživatelský avatar
Charmer
Site Admin
 
Příspěvky: 80
Registrován: 21 bře 2010, 21:50

Re: Reportáž z EDH turnaje z neděle 29.5. 2011

Příspěvekod Charmer » 06 čer 2011, 15:02

Nastavovani zivotu - Myslim, ze by to bylo vhodne, prece jen 10 zivotu je dost malo, se zvysenim by se opravdu dal pouzit jako leceni, takze nejsem proti. Ale jelikoz jsem byl jednim z vitezu z prvniho kola tak nejsem ani pro.


Rozumim, tve ferove ja souhlasi s ferovejsimi podminkami, zatimco tve sobecke ja chce i nadale vyhravat neferove :)

30 zivotu/vic jedaku - Urcite dobra vec. Jiste, najdou se situace, kdy clovek proste skonci na min nez deseti zivotech (me zustali v prvnim kole pouhe 2), ale to patri ke hre.


V pripade jedu si myslim, ze neni potreba posouvat hranici, pokud Skithiryx nebude povolen jako general. Ten, kdo chce hrat systematicky na jedy, ma jinak k dispozici jen pomerne male mnozstvi karet, ktere navic nesnesou srovnani s beznymi, mnohem univerzalnejsimi kartami v jinych balicich. Krome toho neni pravdepodobne, ze by v dohledne dobe vysla dalsi legenda s infectem, ktera by mohla kazit hru podobnym zpusobem. Tim chci rict, ze bez Skithiryxe jako generala, je infect v EDH spis slaba volba (nepocitaje komba s Blightsteelem, nebo infectim overrunem, coz jsou ale spis jednorazove finty, ktere muzou byt v baliku samostatne).
It's not getting what you want, it's wanting what you've got.
Uživatelský avatar
Charmer
Site Admin
 
Příspěvky: 80
Registrován: 21 bře 2010, 21:50

Re: Reportáž z EDH turnaje z neděle 29.5. 2011

Příspěvekod FrantaKotas » 06 čer 2011, 21:13

30 životů bych na příštím turnaji vyzkoušel. Za mě ani ne tak kvůli zlepšení pozice aggra, ale z časových důvodů. Na jediném turnaji v duelech, který jsem hrál, byl problém za 60 minut při 40 životech dohrát 3 hry a byla spousta remíz. Jaká byla z tohoto pohledu situace na posledním turnaji v Tembu?

Strip Mine nezakazovat, Charmer si dá do balíku víc zemí :D , Life from the Loam ale zakázat - s Landdestrukcí je to stejně kruté jako Crucible - prostě jakákoliv opakovatelná LD je pro tento formát velký problém. Vzal bych i Dust Bowl, ale chápu, že to asi neprojde, tak si ji holt do decku zase budu muset dát. Time Warp bych neřešil vůbec a Skithirix je mi celkem volný - když už řešit, tak bych mu dal erratu, že jako generál dává jen 1/2 damage, než oslabovat už tak slabý infect zvýšením hranice poisonů.
FrantaKotas
 
Příspěvky: 8
Registrován: 16 říj 2010, 12:10

Re: Reportáž z EDH turnaje z neděle 29.5. 2011

Příspěvekod Cohen » 07 čer 2011, 09:36

V prvni rade bych se vas rad zeptal, jestli vam to stoji za to neco banovat?
Ja osobne bych nezakazoval nic z toho, co zakazane momentalne neni.
A proc? Kvuli 6 nebo 10 turnajum, co se za ten rok odehraji budu banovat par silnych karet?
Nebudu popirat jejich vliv na hru, kazdy proti tomu hral, nekdy vyhral nekdy ne.
Ale stoji to opravdu za to? Tyhle balicky jsou jen na turnaje. Vo normalni hospodske hre, kam EDH podle me patri,se takhle nehraje...
Kdyz jdes na turnaj, chces vyhrat. A nejake ferova hra ti muze byt fuk. Turnaje nejsou pro zabavu.
A kdyz uz jste u toho banovani, vsimli jste si, co tu hru "kurvi" nejvic?
Obycejne tutory. v podstate dabluji pocet "slinych" karet v baliku,
krom toho za hledaji odpoved na aktualni herni situaci, kterou momentalne nemate jak vyresit.
To vam neprijde silne. To vam neprijde nefer?
Jakmile se jendou zacne banovat, prestat je tezke.
Proto bych nebanoval nic.


Co se tyce zmeny pravidel na 30 zivotu. S tim bych byl opatrnejsi.
Aktualni balicky jsou stavene na 40 a agro jako takove neexistuje.
Pri zmene na 30 by se casem urcite objevili. Do te doby by to byla prijeman zmena.
Aby to pak nedopadlo tak, ze se bude vracet ke 40.
Navic by se tim zhorsil general damage.
Hru na 30 bych zkusil,ale ne hend na turnaji jako ofic pravidla.
Chtelo by to trochu otestovat,ale s balicky postavene pro tech 30 zivotu.
Cohen
 
Příspěvky: 1
Registrován: 07 čer 2011, 08:34

Re: Reportáž z EDH turnaje z neděle 29.5. 2011

Příspěvekod Kacer-Donald » 07 čer 2011, 10:30

Jenom bych chtěl připomenout, že se tady bavíme o pravidlech na DUELY: 30 životů, ban mind twistu a life from the loam. Skithyryxe i poisony bych nechal. Dá se tomu bránit.
Multiplayer by měl zůstat tam kde je, popřípadě omezit smyčky time warpu, nejsem proti. Někde to mají stanovené v cílech: za 2 a více extra kol jsou mínusové body. Tohle by byla ta správná motivace a ostatní by se nemuseli bát, že někdo najednou vyhraje.
Kacer-Donald
 
Příspěvky: 29
Registrován: 05 dub 2011, 10:09

Re: Reportáž z EDH turnaje z neděle 29.5. 2011

Příspěvekod Kacer-Donald » 07 čer 2011, 10:36

ad tutory:
"A kdyz uz jste u toho banovani, vsimli jste si, co tu hru "kurvi" nejvic?
Obycejne tutory. v podstate dabluji pocet "slinych" karet v baliku,
krom toho za hledaji odpoved na aktualni herni situaci, kterou momentalne nemate jak vyresit.
To vam neprijde silne. To vam neprijde nefer"

Tutory nijak omezit nejde, je jich moc a jsou fakt všude. To bysme mohli zabanovat třeba relikviáře, protože může najít libovolnou zemi. Tutor je právě potřeba na hledání odpovědí proti silným kartám. Když na tebe ůtočí rafik/uril s aurama, je lepší najít odpověď než potupně umřít, protože to soupeři líp přišlo . . . Aspoň mi to přijde fér. S tutorama si každý může najít nějakou imbu, jinak je ta hra hrozně random jak komu co dojde . . .
Kacer-Donald
 
Příspěvky: 29
Registrován: 05 dub 2011, 10:09

Re: Reportáž z EDH turnaje z neděle 29.5. 2011

Příspěvekod jalu » 07 čer 2011, 21:39

FrantaKotas píše:30 životů bych na příštím turnaji vyzkoušel. Za mě ani ne tak kvůli zlepšení pozice aggra, ale z časových důvodů. Na jediném turnaji v duelech, který jsem hrál, byl problém za 60 minut při 40 životech dohrát 3 hry a byla spousta remíz. Jaká byla z tohoto pohledu situace na posledním turnaji v Tembu?


Mi to přišlo celkem OK, někdy to bylo fakt rychlé... třetí kolo potvora, čtvrté Contaminace, páté potvora, šesté potvora, sedmé Sheoldreda a hotovo :-)
jalu
 
Příspěvky: 23
Registrován: 04 dub 2011, 21:40

Další

Zpět na Články a reportáže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: ujegrebikgo a 2 návštevníků

cron