Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Články o EDH, zprávy a diskuze o úspěších a neúspěších při hraní EDH a reportáže z turnajů

Re: Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Příspěvekod jalu » 07 dub 2011, 18:59

Ach jo, a to jsem měl po svém posledním postu pocit, že zakopeme sekyry :-(

Charmer píše:Poznamku o tom, ze tim, ze jsem do reportu napsal navrhy reseni situace, kterou povazuju za skodlivou a nezadouci (navic po konzultaci s "pachatelem"), jsem nejak zneuzil sve pozice admina (admina ceho?), povazuju skoro za skandalni :shock: Ja jsem hrac jako kazdy jiny, akorat me nahodou zajima zdravi celeho formatu a specialne turnajovou scenu EDH vnimam o dost jinak, nez jakekoliv jine karetni turnaje.


Ano, já vás uzdravím, ať se vám to líbí nebo ne. Děkuji, ale za sebe pravím, nechci, mé zdraví můžeš vynechat.

Charmer píše:A je uplne klidne mozne, ze moje predstava o turnajich, jejichz primarni motivaci nebude co nejkrutejsi povoleny zpusob porazky oponenta, je proste licha, protoze se vzdycky najde dost tech, kterym bude sumak, co si mysli ostatni, budou chtit pouze vyhravat a tim padem i hlasite blokovat jakykoliv pokus upravy pravidel. Tim v zadnem pripade nemyslim napr. Hanyse, ktery nam chtel dat proste lekci z pravidel a ja mu za to nemuzu nez podekovat.


To ti řeknu, bez urážky, ty by ses vážně hodil do parlamentu. Takže Hanys šel na turnaj proto, aby nás klučíky dobrácky naučil pravidla a ukázal, jak se hraje kombo, a jak je to škodlivé pro celý formát a určitě nechtěl ani jeden turnaj vyhrát. Vlastně to byla vážná nehoda, že se mu to stalo, LOL.

Víš, já osobně do typu Hanysova kombo decku nepůjdu, protože MĚ BY TAKOVÝ DECK PROSTĚ NEBAVIL, ale chápu, že se najdou tací, které to bavit bude (holt každý jsme nějací) a nebo budou chtít za každou cenu vyhrát (holt každý jsme nějací). Já osobně nemám problém ani s jedním. Hanys měl prostě dobrý deck, dobrý skill a dobře mu to i chodilo, já mu to přeju, a pokud příště zase vyhraje dva turnaje za sebou, tak ať. Nebo kdokoliv jiný, no problemo.

Charmer píše:Cili za prve, z nejakeho stretu zajmu se obvinovat nenecham a svoje nazory, postrehy a navrhy budu prezentovat, jak budu chtit a ocekavam, ze ostatni udelaji totez.

Za druhe, vsichni tady prosazujeme sve nazory a nevim o tom, ze by neci nazor mel vyssi vahu.


V podstatě to tak je, tady v diskuzi jsme si všichni skutečně rovni, akorát na titulní straně webu jsou si někteří rovnější.

Charmer píše:Za treti, i kdyz se nestane vubec nic jineho, minimalne povazuju za klicove, aby pokud mozno vsichni vedeli, jaky typ baliku muzou cekat priste a mohli se na nej nalezite pripravit, aby to nedopadlo uplne stejne jako minule, i kdyz ta sance tu porad je. V tomto kontextu nevidim naprosto nic spatneho mit na stole navrhy, jak situaci korigovat.


Máš pocit, že jsme imbecilní dyslektici, že bychom to jinak z tvého reportu nepochopili, že pokud Hanysovo kombo vyhrálo oba turnaje, že to nebude úplně špatný deck? Pokud bys napsal "kdyby bylo na mě" nebo "za sebe bych navrhoval", tak neřeknu ani popel, ale ty rovnou "pokud se shodneme" (jakože že tím skoro oznamuješ, že už ses shodl, že komba potáhnou), "tak si vyber a/b/c".

Charmer píše:...srazit zivoty na 30 v podstate nemuze nic pokazit a pokud to jako vedlejsi efekt trochu skrouhne komba a kontroly a posili aggro, tak jedine dobre. A to i presto, ze relativni naroky na upravu balicku by byly o dost vyssi nez napr. pri zakazu druida nebo earthcraftu...


Bla bla bla, ještě jsi zapomněl na Survival. Pokud ti opravdu jde o zdraví formátu, proč tak nehoruješ za ban Kiki-Jikiho, který je alfou a omegou nejen Hanysova decku, ale celé řady dalších komb? Tím nechci říct, že jsem pro jeho ban, jen mě zajímá, proč Kikiho pořád opomíjíš? Napadá mě jen, že ho máš v decku a jeho ban by se ti do krámu nehodil....
jalu
 
Příspěvky: 23
Registrován: 04 dub 2011, 21:40

Re: Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Příspěvekod Charmer » 07 dub 2011, 21:32

jalu píše:Ach jo, a to jsem měl po svém posledním postu pocit, že zakopeme sekyry :-(

Ty to beres jako valku? Tak proto ta nervni a vztahovacna dikce...
To ti řeknu, bez urážky, ty by ses vážně hodil do parlamentu.

Prirovnavat me k nasim poslancum bez urazky? To ti neverim :)
Takže Hanys šel na turnaj proto, aby nás klučíky dobrácky naučil pravidla a ukázal, jak se hraje kombo, a jak je to škodlivé pro celý formát a určitě nechtěl ani jeden turnaj vyhrát. Vlastně to byla vážná nehoda, že se mu to stalo, LOL.

Nedavas pozor. On navrhnul, aby se banlist rozsiril. Bez valcit s nim.
Víš, já osobně do typu Hanysova kombo decku nepůjdu, protože MĚ BY TAKOVÝ DECK PROSTĚ NEBAVIL, ale chápu, že se najdou tací, které to bavit bude (holt každý jsme nějací) a nebo budou chtít za každou cenu vyhrát (holt každý jsme nějací). Já osobně nemám problém ani s jedním. Hanys měl prostě dobrý deck, dobrý skill a dobře mu to i chodilo, já mu to přeju, a pokud příště zase vyhraje dva turnaje za sebou, tak ať. Nebo kdokoliv jiný, no problemo.

Osobni pocity jsou fajn, ale vecna argumentace je lepsi.
V podstatě to tak je, tady v diskuzi jsme si všichni skutečně rovni, akorát na titulní straně webu jsou si někteří rovnější.

Pokud jses v tomto konzistetni, pak to znamena, ze kdyz nekdo napise na internetu neco, s cim nesouhlasis, citis se ublizen, i kdyz k tomu muzes napsat svuj nazor...
Máš pocit, že jsme imbecilní dyslektici, že bychom to jinak z tvého reportu nepochopili, že pokud Hanysovo kombo vyhrálo oba turnaje, že to nebude úplně špatný deck? Pokud bys napsal "kdyby bylo na mě" nebo "za sebe bych navrhoval", tak neřeknu ani popel, ale ty rovnou "pokud se shodneme" (jakože že tím skoro oznamuješ, že už ses shodl, že komba potáhnou), "tak si vyber a/b/c".

Ne, ve skutecnosti mam pocit, ze ztracis nervy. Kdybys mi predhazovat, ze si myslis, ze ja jsem chtel, aby dana formulace vyznela jako nejaka rozhodnuta vec a ne jako kondicional s navrhy urceny k diskuzi hned na zacatku, tak to jeste nejak pochopim, ale pokud to delas ted, po vsem mem vysvetlovani, jak se veci maji, tak to celkem jasne ukazuje na trolleni.
Bla bla bla, ještě jsi zapomněl na Survival. Pokud ti opravdu jde o zdraví formátu, proč tak nehoruješ za ban Kiki-Jikiho, který je alfou a omegou nejen Hanysova decku, ale celé řady dalších komb? Tím nechci říct, že jsem pro jeho ban, jen mě zajímá, proč Kikiho pořád opomíjíš? Napadá mě jen, že ho máš v decku a jeho ban by se ti do krámu nehodil...

Protoze Kiki a dokonce i ten Survival jsou jinak zajimave a zabavne karty, ktere lze hrat a nezneuzivat je na nekonecna komba, i kdyz v praxi to tak casto neni. U druida nebo earthcraftu je situace jina, jejich pripadny zakaz by nepostihl prakticky nikoho krome kombo baliku nebo komb obecne. Ostatne stejne jako v Legacy. Ale to uz jsem psal.

Ani Survival ani Kikiho jsem nikdy nehral a nehraju a pokud by se zacali masivne zneuzivat, tak by mi jejich zakaz vubec nevadil.
It's not getting what you want, it's wanting what you've got.
Uživatelský avatar
Charmer
Site Admin
 
Příspěvky: 80
Registrován: 21 bře 2010, 21:50

Re: Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Příspěvekod Jacomo » 08 dub 2011, 10:06

Takze prispeju svym postrehem z turnaje. Mel jsem to stesti/smulu, ze jsem hral proti hermit combu, Radha LD i Urilovi.

Hermit combo balik opravdu nemel s EDH co docineni. Balicek jasne postaveny na kombu, ktery absolutne kasle na generala. Zato dela vse pro to, aby zahral kombo, co nejdriv. Takovy tu nema co delat a je fakt, ze bez hermita bude slabsi, ale poradi si.

Radha LD, to byli nejrychlejsi hry. Pokud se nedostanu pres dve many, tak si proste nezahraju (balicek je staveny na 4).

Uril byl neprijemny, obe hry rozhodla opet landodestrukce - Armageddon, ale v obou pripadech se jednalo o reakci na muj tlak.

EDH hraju hlavne pro zabavu, na turnaje chodim protoze je to moznost zahrat si proti lidem, se kterymi normalne nehraju. Bavi me stavet tematicke strategie a hrat neco neotreleho. Turnaje tohle bohuzel nici.

K tomu co se tu probira bych dodal:
30 nebo 40 zivotu? Hral jsem obe moznosti a spis bych byl pro 30. Kolikrat se mi uz stalo, ze jsem soupere stahl na 5-10 zivotu a pak byl konec.

Co banovat? To je tezke, urcite karty jako druid - rozumne vyuziti minimalni. A jsem i pro opakovane hledani/manipulace s knihovnou. A shroud ve spojeni s generalem. Idealni by bylo zakazat ne konkretni karty, ale spis styli balicku, ale to je nerealizovatelne.

charmer - on tvori stranky a tak ma pravo ridit jejich obsah. K reakci je tu forum, kde se ma kazdy pravo vyjadrit. A predhazovat mu, ze on si proste muze hodit neco na uvodni stranku? Neni problem si udelat vlastni web. Nelibi se vam jak jsou organizovane turnaje, opet proc neudelate vlastni.

Combo, aggro, control (aneb hermit, uril, ld) - Nesnasim combo balicky. Balicek jehoz cilem je v jednom kole ukoncit hru? Kde je zabava. Control ano, ale ne zadna modra counter zaplava ci landdestrukce. Chci si zahrat a pokud nemuzu nic delat nez jen koukat, tak si hrajte sami. Rusit i nicit zeme se muze, obcas jina moznost neni, ale ne jako primarni vec. Aggro je asi nejblizsi EDH, pokud dva hraci zavodi v damage race, tomu ja rikam zabava.
Jacomo
 
Příspěvky: 9
Registrován: 25 říj 2010, 09:29

Re: Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Příspěvekod Kacer-Donald » 08 dub 2011, 16:40

To by museli hrat vsichni monogreen tlacak, aby se ti to libilo :-) Ale jsem rad ze souhlasis s 30 zivotama, bude to fajn. Btw dobre by ses hodil jako nejakej general, pac prikazovat tady ze nemame hrat moc modryho ruseni, nenicit zeme a kombo si nedovolit vubec, to je psina xD (taky nemam rad komba, aby ses do me hned neobul, jen mi to prislo vtipny xD)
Kacer-Donald
 
Příspěvky: 29
Registrován: 05 dub 2011, 10:09

Re: Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Příspěvekod jalu » 09 dub 2011, 11:38

Charmer píše:
jalu píše:Ach jo, a to jsem měl po svém posledním postu pocit, že zakopeme sekyry :-(

Ty to beres jako valku? Tak proto ta nervni a vztahovacna dikce...


Ne, pochopitelně jsem to myslel jako metaforu, což jsi pochopitelně pochopil...

Charmer píše:
jalu píše:V podstatě to tak je, tady v diskuzi jsme si všichni skutečně rovni, akorát na titulní straně webu jsou si někteří rovnější.

Pokud jses v tomto konzistetni, pak to znamena, ze kdyz nekdo napise na internetu neco, s cim nesouhlasis, citis se ublizen, i kdyz k tomu muzes napsat svuj nazor...


Vůbec ne, potíž je v tom, že osobní report standardně bývává vyvěšen do příslušné sekce fóra, ne na titulní stránce, kde cokoliv jinak budí dojmem oficiálních stanovisek webu. Zvláště, když jinak je tak věcně a informativně na výši. Proto jsem naprosto souhlasil s Kačerem, můj dojem byl totožný.

Charmer píše:...Kiki a dokonce i ten Survival jsou jinak zajimave a zabavne karty, ktere lze hrat a nezneuzivat je na nekonecna komba, i kdyz v praxi to tak casto neni.


OK, co "zábavného" může Kiki do hry přinést? Nic moc mě nenapadá... Toothy bývají téměř vždy na Kikiho + potvoru, po čemž je to skoro win, tuhle zábavu asi na mysli nemáš. Survival není zdaleka tak rychlý a jeho odchod by mi opravdu hodně vadil. Mám rád GW a odchodem Survivalu by byla imho tahle barevná kombinace naprosto vykastrovaná.

Charmer píše:U druida nebo earthcraftu je situace jina, jejich pripadny zakaz by nepostihl prakticky nikoho krome kombo baliku nebo komb obecne. Ostatne stejne jako v Legacy. Ale to uz jsem psal.


Pokud půjdeme touto logikou, pak nutně musíme jít dále... Guilty Conscience je nabíledni, Umbral Mantle asi totéž, vždyť se přeci hraje jen pro nekonečnou manu nebo jiné zneužití atp.atp. Kde se zarazíme?

Charmer píše:Ani Survival ani Kikiho jsem nikdy nehral a nehraju a pokud by se zacali masivne zneuzivat, tak by mi jejich zakaz vubec nevadil.


Definuj masivní zneužití. Deck, který 2x vyhraje turnaj? :lol: V tom je IMHO právě ta potíž. Kdo je tou správnou autoritou, aby toto definovala? Z tohoto důvodu já jsem pro převzetí něčeho osvědčeného venku a nechat hráče v klidu hrát. Já v tom problém nevidím, pokud se to zvrhne v komba, tak budu mít na to v sajdu 5 karet a problém vidím jako vyřešený.
Naposledy upravil jalu dne 09 dub 2011, 23:27, celkově upraveno 1
jalu
 
Příspěvky: 23
Registrován: 04 dub 2011, 21:40

Re: Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Příspěvekod jalu » 09 dub 2011, 11:48

Jacomo píše:Hermit combo balik opravdu nemel s EDH co docineni. Balicek jasne postaveny na kombu, ktery absolutne kasle na generala. Zato dela vse pro to, aby zahral kombo, co nejdriv. Takovy tu nema co delat a je fakt, ze bez hermita bude slabsi, ale poradi si.


Jen jedna věcná poznámka... Z decklistů různě po webech mám pocit, že pětibarva kašle na generála dost často, a to i ve verzích, když je to ta, co tzv. nekazí zábavu ;-)
jalu
 
Příspěvky: 23
Registrován: 04 dub 2011, 21:40

Re: Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Příspěvekod zelenac » 11 dub 2011, 10:57

http://www.highlandermagic.info/index.php?id=bannedlist

podle tohoto hraji slovaci a delaji turnaje v duelech. na 100karet , 20 zivotu. funguje to uz nekolik let a uspesne. rozhodne se tohoto banlistu nechci drzet, ale zminuje nektere karty, na ktere narazime taky..
zelenac
 
Příspěvky: 21
Registrován: 03 kvě 2010, 22:02

Re: Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Příspěvekod Jacomo » 11 dub 2011, 15:52

Kacer-Donald píše:To by museli hrat vsichni monogreen tlacak, aby se ti to libilo :-) Ale jsem rad ze souhlasis s 30 zivotama, bude to fajn. Btw dobre by ses hodil jako nejakej general, pac prikazovat tady ze nemame hrat moc modryho ruseni, nenicit zeme a kombo si nedovolit vubec, to je psina xD (taky nemam rad komba, aby ses do me hned neobul, jen mi to prislo vtipny xD)


Ja prikazuji? Jen vyjadruji svuj nazor. Asi je fakt, ze podle mych parametru by ten monogreen tlacal byl jedine co by proslo. Ale je to tim, ze ja primarne hraju opravdu pro zabavu a tak radsi prohraju napinavy a zajimavy match (posledni kolo s Urilem), nez vyhrat jednostranne odehranou hru (moje partie proti Karrthusovi na tomto turnaji).

jalu píše:
Jacomo píše:Hermit combo balik opravdu nemel s EDH co docineni. Balicek jasne postaveny na kombu, ktery absolutne kasle na generala. Zato dela vse pro to, aby zahral kombo, co nejdriv. Takovy tu nema co delat a je fakt, ze bez hermita bude slabsi, ale poradi si.


Jen jedna věcná poznámka... Z decklistů různě po webech mám pocit, že pětibarva kašle na generála dost často, a to i ve verzích, když je to ta, co tzv. nekazí zábavu ;-)


Tak s timhle plne souhlasim...Snad jen Sliveri o nej trosku stojej, a to jeste zalezi jak jim to dojde. Ja mam rad alarskej styl - trojbarvu. Obvykle dost siroke rozpeti, aby si poradila se vsim, ale porad omezena v moznostech.
Jacomo
 
Příspěvky: 9
Registrován: 25 říj 2010, 09:29

Re: Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Příspěvekod Kacer-Donald » 12 dub 2011, 22:50

zelenac píše:http://www.highlandermagic.info/index.php?id=bannedlist

podle tohoto hraji slovaci a delaji turnaje v duelech. na 100karet , 20 zivotu. funguje to uz nekolik let a uspesne. rozhodne se tohoto banlistu nechci drzet, ale zminuje nektere karty, na ktere narazime taky..


Vzhledem k tomu, ze tohle je klasicky highlander, tak bych z nej moc inspirace nebral. Hra na 20 zivotu bez generala je trochu o necem jinym. Jediny co me napada tak ban mind twistu do duelu, protoze z 99% vyhraje hru kdyz prijde na zacatku.
Kacer-Donald
 
Příspěvky: 29
Registrován: 05 dub 2011, 10:09

Re: Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Příspěvekod jalu » 12 dub 2011, 23:39

zelenac píše:http://www.highlandermagic.info/index.php?id=bannedlist

podle tohoto hraji slovaci a delaji turnaje v duelech. na 100karet , 20 zivotu. funguje to uz nekolik let a uspesne. rozhodne se tohoto banlistu nechci drzet, ale zminuje nektere karty, na ktere narazime taky..


To jako že hrají slováci klasického highlandera s generálem navíc jako jejich vlastní variantu EDH?
jalu
 
Příspěvky: 23
Registrován: 04 dub 2011, 21:40

PředchozíDalší

Zpět na Články a reportáže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron