Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Články o EDH, zprávy a diskuze o úspěších a neúspěších při hraní EDH a reportáže z turnajů

Re: Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Příspěvekod zelenac » 13 dub 2011, 08:05

ne, hraji klasickeho. maji v tom pravidlene turnaje o solidni ceny. ptal jsem se na field, je PESTRY a nedominuje mu kombo. Problem EDH a komb je easy: na 40 zivotu ma hrac treba o dve tri kola vic casu, nez ho potvory ujezdi, to dava kombum velkou vyhodu i tak. koukal jsem na sideeventy na EDH na GP a vicemene porad vyhravaji podobna komba jako mel hanys.
Nezabanovane karty, ktere se v nich opakuji porad dokola jsou +- tyto:
Buried Alive
Cephalid Illusionist
Dread Return
Entomb
Imperial Seal
Life from the Loam
Mana Crypt
Mana Vault
Memory Jar
Sol Ring
Strip Mine
Survival of the Fittest
Vampiric Tutor
Wheel of Fortune
Yawgmoth's Will
Hermit Druid
Demonic Tutor

pokud banovat, tak komplexne (nema cenu zariznou hermit druida a nechat buried alive a survival. kdyz zabanujem karty, ktere prilis rychle plni hrob, logicky dalsi balik, ktery bude dominovat, budou "draw 7" komba. atd atd) a rozhodne NEBANOVAT HNED. format je novy a porad verim, ze ma prirozene zpusoby, jak se sam ozdravit a dosahnout pestre a vyrovnane metagame.
tak ci tak, pokud by se melo turnajove EDH rozvijet cestou, kterou smeruje ted, tak jsou pro me jen dve cesty: bud se nejak omezi komba, nebo v EDH prestaneme delat turnaje. za soucasneho stavu jsou komba na prvni pohled nejlepsi, ostatni balicky jim vicemene nemuzou konkurovat a pro format je to destruktivni. vidim to na GP, kde EDH sideeventy maji potencial hrace pritahnout, ale po odehrani jednoho se uz hraci nikdy nevraci. sednou ke stolu, zamichaji, za par kol umrou na kiki jiki armadu, na necrotic ooze + triskelion + phyrexian devourer kombo atd a nasrane odchazeji.
zelenac
 
Příspěvky: 21
Registrován: 03 kvě 2010, 22:02

Re: Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Příspěvekod Kacer-Donald » 13 dub 2011, 15:13

No chtelo by to vyzkouset tech 30 zivotu :-) Testing ukaze. Kdyztak se mi muzete ozvat na icq 343 059 051 kdo by chtel dat mws. Nebo domluvit primo nejakej vetsi testing tady v brne. Co ty na to zeli ?
Kacer-Donald
 
Příspěvky: 29
Registrován: 05 dub 2011, 10:09

Re: Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Příspěvekod Charmer » 13 dub 2011, 18:03

jalu píše:OK, co "zábavného" může Kiki do hry přinést?


Vsechno, co nezahrnuje nekonecna komba...

Pokud půjdeme touto logikou, pak nutně musíme jít dále... Guilty Conscience je nabíledni, Umbral Mantle asi totéž, vždyť se přeci hraje jen pro nekonečnou manu nebo jiné zneužití atp.atp. Kde se zarazíme?


A to prave nemusime. Precti si znovu, jak je zduvodnen zakaz karet na Legacy. Z DCI turnaju zatim pokud vim nevyplynulo, ze by G.Consience nebo Mantle potrebovaly ban. Takze beru na vedomi tvuj dalsi pokus o sahodlouhe zvelicovani.

Definuj masivní zneužití. Deck, který 2x vyhraje turnaj? :lol: V tom je IMHO právě ta potíž. Kdo je tou správnou autoritou, aby toto definovala? Z tohoto důvodu já jsem pro převzetí něčeho osvědčeného venku a nechat hráče v klidu hrát. Já v tom problém nevidím, pokud se to zvrhne v komba, tak budu mít na to v sajdu 5 karet a problém vidím jako vyřešený.


Masivni zneuziti ~~ bude to poznat na turnajich i mimo ne. Pouzivam selsky rozum a nebudu se poustet do nejakeho pravnickeho slovickareni.



Ten seznam od Slovaku povazuju zvlast vzhledem ke kombo kusum za relevantni. Proste jednoducha uvaha je, ze EDH je dalsi Eternal format, takze vsechno destruktivni na Legacy a Vintage ma dost jasny potencial byt destruktivni i tady, pokud to lidi budou tlacit do ciste kompetitvni urovne.

Je mi celkem jedno, zda se zvoli postup postupnych zakazu, podle toho, co kdy kdo rozbije, nebo se strihne vsechno naraz, pokud to uz nekde ma dlouhodoby a oduvodneny ban, a nebo si lidi reknou, ze EDH proste neni Vintage a nebudou si stavet retardovane decky, nebo se upravi podminky jinak, takze komba uz to nebudou mit tak dobry. Ale pokud se nebude dit nic, je podle me nevyhnutelne, ze se turnaje v EDH zmeni na Vintage 2.0 a nasledne zaniknou zcela. Diky, nechci.

30 zivotu a znalost obsahu reportu a teto diskuze (a z toho plynouci uprava decku/sideboardu) bych videl jako minimum pro zmenu, aby se ukazalo, zda ten "samoozdravny" proces ma realnou sanci.
It's not getting what you want, it's wanting what you've got.
Uživatelský avatar
Charmer
Site Admin
 
Příspěvky: 80
Registrován: 21 bře 2010, 21:50

Re: Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Příspěvekod ego2 » 14 dub 2011, 14:29

Ja bych hlasoval pro 30 zivotu a banlist od Slovaku, at si na priste muzu postavit jiny balicek. Vymyslet a stavet co nejsilnejsi balicek me prijde ta nejvetsi zabava a taky proto jsem si to kombo postavil. (hanys)
ego2
 
Příspěvky: 1
Registrován: 14 dub 2011, 14:24

Re: Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Příspěvekod jalu » 15 dub 2011, 17:34

zelenac píše:rozhodne NEBANOVAT HNED. format je novy a porad verim, ze ma prirozene zpusoby, jak se sam ozdravit a dosahnout pestre a vyrovnane metagame.


Souhlas, vyhrálo kombo, příště budou mít lidi sajd a věřím, že stejný deck znovu nevyhraje.

zelenac píše:tak ci tak, pokud by se melo turnajove EDH rozvijet cestou, kterou smeruje ted, tak jsou pro me jen dve cesty: bud se nejak omezi komba, nebo v EDH prestaneme delat turnaje. za soucasneho stavu jsou komba na prvni pohled nejlepsi, ostatni balicky jim vicemene nemuzou konkurovat a pro format je to destruktivni.


A až omezíš komba a příští dva turnaje vyhraje konkrétně postavené aggro, tak to bude jako OK a známka zdravého formátu anebo napíšeš buď tohle aggro nějak omezíme nebo končíme? Je to čistě hypotetické, ale vypovídá to o přístupu k věci a mě osobně zajímá, co mám čekat potom. Pokud by tohle byl skutečně trend směrování EDH, tak bych se na to asi vybodl, protože tohle pro mě zábavné není, s obavou čekat, co vyhraje příště a které moje oblíbené karty pak zase poletí oknem... Nemluvě o tom, že se to pak IMHO svrhne v tom, že si každý vezme i do té hospody, co sám uzná za vhodné, takže si deck na turnaj neotestuješ...

zelenac píše:vidim to na GP, kde EDH sideeventy maji potencial hrace pritahnout, ale po odehrani jednoho se uz hraci nikdy nevraci. sednou ke stolu, zamichaji, za par kol umrou na kiki jiki armadu, na necrotic ooze + triskelion + phyrexian devourer kombo atd a nasrane odchazeji.


Rozumím, a asi potřetí se ptám, tak proč nevyřešíme "root cause" a nezabanujeme Kikiho, Ooze? Toto jsou instant killy, ne to že si do hrobu hodím tři potvory... Argumenty typu "Kiki je zábavný" u mě neobstojí, pro mě je zase zábavou Survival. Pokud přijmu zdejší terminologii, tak Survival přece zapadá do zábavné EDH koncepce GW, bez něhož je ovšem zábavnost GW dost o ničem. Marně dumám, kterou podobně zábavnou koncepci by takhle odstřelil odchod Kikiho či Ooza...

Jsem pro jakékoliv koncepční řešení (jako např. 30 životů), jsem opatrný vůči pokusům typu "EDH s Highlander banlistem"... pokud by toto bylo řešení, tak proč na to už venku dávnou nepřišli? Nemám pocit, že by byli tak "hloupí", když se EDH hraje venku asi o dost déle než tady... IMHO pokud chceme Highlander banlist, hrejme Highlandera a ne EDH.
jalu
 
Příspěvky: 23
Registrován: 04 dub 2011, 21:40

Re: Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Příspěvekod zlemur » 19 dub 2011, 10:32

Rozhodně bych souhlasil se zvětšením ban listu - dle mého názoru není problém v kartách (ač výjmečně silných) jako Kiki-Jiki, ale hlavně ve způsobu jejich vyhledání. Pokuď si někdo pracně sestaví kombo např. Necrotic Ooze s Triskelionem a Devourerem v hrobě - ať si užije zasloužené vítezství! Nemělo by se ale stávat, že se tímto nebo podobným kombem bude zabíjet ve 3 kole ne-li dřív. Byl bych určitě pro banování většiny tutorů - od Survivalu, přes Mirage Tutory, Imperial Seal až po Buried Alive. Dá se ještě spekulovat jestli i Demonic Tutor, není to instatnt a narozíl od Buried Alive najde pouze jednu kartu. Věřil bych, že to může pořešit většinu problémů s kombem, oslabit kontroly a tím pádem samozřejmě zvětší možnost úspěchu agro decků.
zlemur
 
Příspěvky: 6
Registrován: 28 kvě 2010, 10:44

Re: Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Příspěvekod iRedMan » 29 bře 2012, 16:32

Zdravím všechny MTG nadšence! Koukám, že se tu za pár dnů od turnaje vyvinula celkem zajímavá a místy emocionální diskuse. Toť (snad) příznakem EDH sílící komunity ;)

Jelikož jsem celkem EDH začátečník, tak se nebudu k vašim jistě erudovaným názorům na modifikace pravidel, bany, atd. vyjadřovat, ale radši bych si zahrál. Dalo by se s váma zahrát někde v hospůdce víc casual než "loketně"? Btw hraju teď spíš aggro s Kaalií, tak se nemusíte bát retardovanejch komb :twisted:

Pařbě zdar,
Red
iRedMan
 
Příspěvky: 3
Registrován: 29 bře 2012, 10:55

Re: Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Příspěvekod iRedMan » 29 bře 2012, 16:33

Ooops, on byl ten turnaj 2011! :shock: No nic no ...
iRedMan
 
Příspěvky: 3
Registrován: 29 bře 2012, 10:55

Re: Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Příspěvekod Charmer » 29 bře 2012, 17:27

iRedMan píše:Zdravím všechny MTG nadšence! Koukám, že se tu za pár dnů od turnaje vyvinula celkem zajímavá a místy emocionální diskuse. Toť (snad) příznakem EDH sílící komunity ;)

Jelikož jsem celkem EDH začátečník, tak se nebudu k vašim jistě erudovaným názorům na modifikace pravidel, bany, atd. vyjadřovat, ale radši bych si zahrál. Dalo by se s váma zahrát někde v hospůdce víc casual než "loketně"? Btw hraju teď spíš aggro s Kaalií, tak se nemusíte bát retardovanejch komb :twisted:

Pařbě zdar,
Red


Cau! Nejlepsi mozna bude, kdyz budes sledovat http://rishada.cz/turnaje/pravidelne/brno nebo si pridas Rishadu mezi pratele na Facebooku, abys dostaval novinky primo. V dohledne dobe bude dalsi EDH party, na ktere se schazi fandove tohoto formatu a jeho ruznych variant.
It's not getting what you want, it's wanting what you've got.
Uživatelský avatar
Charmer
Site Admin
 
Příspěvky: 80
Registrován: 21 bře 2010, 21:50

Re: Reportáž z EDH turnaje 27.3. 2011

Příspěvekod iRedMan » 29 bře 2012, 18:56

Charmer píše:
iRedMan píše:Zdravím všechny MTG nadšence! Koukám, že se tu za pár dnů od turnaje vyvinula celkem zajímavá a místy emocionální diskuse. Toť (snad) příznakem EDH sílící komunity ;)

Jelikož jsem celkem EDH začátečník, tak se nebudu k vašim jistě erudovaným názorům na modifikace pravidel, bany, atd. vyjadřovat, ale radši bych si zahrál. Dalo by se s váma zahrát někde v hospůdce víc casual než "loketně"? Btw hraju teď spíš aggro s Kaalií, tak se nemusíte bát retardovanejch komb :twisted:

Pařbě zdar,
Red


Cau! Nejlepsi mozna bude, kdyz budes sledovat http://rishada.cz/turnaje/pravidelne/brno nebo si pridas Rishadu mezi pratele na Facebooku, abys dostaval novinky primo. V dohledne dobe bude dalsi EDH party, na ktere se schazi fandove tohoto formatu a jeho ruznych variant.


Dík za info. Budu sledovat. EDH party zní lákavě :)
iRedMan
 
Příspěvky: 3
Registrován: 29 bře 2012, 10:55

Předchozí

Zpět na Články a reportáže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron